Vlada Venecuele najavila ponovno otvaranje ambasada u SAD

Delsi Rodrigez (Foto: AP Photo/Ariana Cubillos)
Delsi Rodrigez (Foto: AP Photo/Ariana Cubillos)

Vlada Venecuela najavila je ponovno otvaranje svojih diplomatskih misija u Sjedinjenim Američkim Državama u okviru procesa obnove bilateralnih odnosa sa Vašingtonom.

Prema navodima zvaničnika, odluka dolazi nakon pokretanja političke tranzicije koju predvodi privremena predsjednica Delsi Rodrigez.

Do toga dolazi posle hapšenja bivšeg predsednika Nikolasa Madura početkom januara ove godine, prenosi Ansa.

Zamjenik ministra spoljnih poslova Venecuele za Evropu i Sjevernu Ameriku Olivije Blanko saopštio je da se Karakas obavezao na "promovisanje odnosa zasnovanih na uzajamnom poštovanju i saradnji u cilju prosperiteta obje zemlje"

Programska šema

15:00 15:05
INFOINFORMATIVA
15:05 16:00
E GLAMEMISIJA
16:00 17:00
E UŽIVOEMISIJA
17:00 17:05
INFOINFORMATIVA
17:05 18:00
E UŽIVOEMISIJA
18:00 19:00
GRAĐANSKI UGAOEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.