Za vikend plivački miting u Podgorici

Otvoreno prvenstvo u paraplivanju, Podgorica open, biće održano u subotu i nedjelju na otvorenom bazenu Sportskog centra Morača, saopštili su organizatori manifestacije, najavljeno je iz Paraolimpijskog komiteta Crne Gore.
Plivačko nadmetanje, čiji su organizator podgorički klub osoba sa invaliditetom Mako i Mreža za omladinski aktivizam Crne Gore, okupiće plivače iz Njemačke, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore.
- Početak takmičenja planiran je za 20 sati i 30 minuta, dok je svečano otvaranje 15 minuta ranije. Takmičenje se održava u saradnji sa Paraolimpijskim komitetom, a pod pokroviteljstvom Glavnog grada. Prvi put nalazi se u kalendaru Međunarodne paraplivacke federacije. Miting će provlasiti otvorenim sekretar za spirt Glavnog grada Darko Nikčević - piše u najavi.