Europoslanik Šider pozdravio Vučićevu ostavku, Brnabić mu odgovorila: "Bježi bre"

Ana Brnabić (Foto: AP/Darko Vojinović)
Ana Brnabić (Foto: AP/Darko Vojinović)

Evropski poslanik Andreas Šider napisao je na mreži "X" da pozdravlja "neočekivanu Vučićevu ostavku", ali i da zahtijeva sprovođenje temeljnih reformi.

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić upitala je "koga briga šta on pozdravlja" i "šta mu daje za pravo da bilo šta zahtijeva od Srbije", uz komentar: "Bježi bre".

Podsjetimo, Vučić je juče , tokom govora ispred Skupštine, da će još nekoliko nedjelja da bude predsjednik i da će nakon toga da podnese ostavku.

Danas je, poslije obilaska prikazane vojne opreme i naoružanja na aerodromu u Batajnici, izjavio da ne može da se bavi predsjedničkim izborima, da je rok za izbore 90 dana od kada podnese ostavku, a da ostavku još nije podnio.

Kako je Andreas Šider napisao u objavi, "konačno se čuje glas brojnih mladih ljudi u Srbiji, koji već neko vrijeme izlaze na ulice i zahtijevaju promjenu pravca u kom zemlja ide".

- Promjenu pravca, izlazak iz korupcije i autoritarnog sunovrata. Vrijeme je za novi početak za Srbiju, čak i ako to podrazumijeva sprovođenje temeljnih reformi, kao i održavanje poštenih i slobodnih izbora. Ukoliko se to ostvari, ni put Srbije ka Evropskoj uniji više neće ostati blokiran - napisao je Šider.

Predsjednica Skupštine Ana Brnabić u odgovoru na mreži "X" upitala je "koga briga šta on pozdravlja i šta mu daje pravo da bilo šta zahtijeva od Srbije".

- Bježi bre - napisala je.

Programska šema

16:00 17:00
BAHAR 1SERIJA
17:00 19:00
VIKEND POPODNEEMISIJA
19:00 19:30
24 SATAINFORMATIVA
19:30 20:00
MUZIČKI MIXEMISIJA
20:00 21:00
BUDILNIK PREGLED SEDMICEEMISIJA
21:00 22:00
NE PRIČAM TI O TOMEEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.