Prvi tanker sa sirovom naftom prošao kroz Hormuški moreuz nakon američke blokade

 (Foto: AP foto/Altaf Qadri)
(Foto: AP foto/Altaf Qadri)

Prvi tanker sa sirovom naftom prošao je kroz Hormuški moreuz od uvođenja američke blokade iranskih luka, saopštio je globalni monitor pomorskog saobraćaja.

Ovo je prvi prolazak tankera sa sirovom naftom kroz moreuz otkako su Sjedinjene Američke Države blokirale iranske luke.

Malteški tanker VLCC „Agios Fanurios“ prvi je naftni brod koji se uputio ka zapadu kroz Hormuški moreuz od početka blokade. Očekuje se da danas stigne u iračku luku Basra, koja nije obuhvaćena američkim mjerama.

Prema podacima MarineTraffic-a, brod je prethodno gotovo dva dana bio usidren u Omanskom zalivu, nakon čega je ponovo pokušao da prođe.

Programska šema

15:00 15:05
INFOINFORMATIVA
15:05 16:00
E GLAMEMISIJA
16:00 17:00
E UŽIVOEMISIJA
17:00 17:05
INFOINFORMATIVA
17:05 18:00
E UŽIVOEMISIJA
18:00 19:00
GRAĐANSKI UGAOEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.