RTS: Muškarac stradao na bazenu "Košutnjak"

Na olimpijskom bazenu „Košutnjak“ muškarac star oko 60 godina tragično je nastradao, saopštio je Zavod za sport i medicinu sporta Srbije, prenio je RTS.
U saopštenju koje je prenio RTS navodi se da su, nakon nesrećnog slučaja koji se dogodio oko 13 časova, spasioci Zavoda za sport i medicinu sporta koji su bili na dužnosti brzom reakcijom izvukli NN lice iz bazena, nakon čega je dežurni ljekar Zavoda započeo reanimaciju, koju je kasnije nastavila i ekipa hitne pomoći.
Ovo saopštenje nijesmo našli na sajtu Zavoda, pa smo poslali upit za potvrdu informacije koju je prenio javni servis. Čekamo odgovor.
Međutim, kako se navodi dalje, muškarcu nije bilo pomoći i ekipe su mogle samo da konstatuju smrt, nakon čega su pripadnici MUP-a preuzeli dalje radnje iz svoje nadležnosti.
Na bazenima „Košutnjak“, tokom radnog vremena koje je svakog dana od 10 do 19 časova, dežura medicinska služba Zavoda za sport i medicinu sporta, kao i službeno lice MUP-a Čukarice, piše javni servis.
Iz Zavoda su apelovali na sve posjetioce da se pridržavaju propisanih mjera bezbjednosti i pravila ponašanja, posebno imajući u vidu visoke temperature, kada je potrebno biti dodatno oprezan.