U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji poginulo 14 ljudi

Helikopter/Ilustracija (Foto: Portal ETV/Jasmina Beharović)
Helikopter/Ilustracija (Foto: Portal ETV/Jasmina Beharović)

Najmanje 14 osoba poginulo je u Saudijskoj Arabiji kada se srušio helikopter, saopštilo je Ministarstvo energetike te zemlje.

U nesreći su poginuli svi koji su se nalazili u letjelici, državljani Saudijske Arabije, navodi se u saopštenju.

Za sada nijesu objavljene dodatne informacije o uzroku pada helikoptera. Helikopter je pripadao kompaniji Aramko, najvećoj naftnoj kompaniji na svijetu, koja je u većinskom vlasništvu Saudijske Arabije.

Aramko se posljednjih sedmica suočava sa izazovima zbog rata sa Iranom, koji je poremetio snabdijevanje naftom i doveo do rasta cijena.

Kompanija je saopštila da je dio izvoza nafte uspješno preusmjerila na naftovod kako bi izbjegla prolazak kroz Ormuski moreuz, čiji je pomorski saobraćaj poremećen usljed sukoba.

Programska šema

15:00 16:00
BAHAR 1SERIJA
16:00 17:00
BAHAR 1SERIJA
17:00 19:00
VIKEND POPODNEEMISIJA
19:00 19:30
24 SATAINFORMATIVA
19:30 20:00
MUZIČKI MIXEMISIJA
20:00 21:00
BUDILNIK PREGLED SEDMICEEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.