Tokom vikenda uhapšeno 106 vozača

Tokom prethodnog vikenda, od 19. do 21. juna, na crnogorskim putevima evidentirane su 54 saobraćajne nezgode, u kojima je šest osoba zadobilo teške tjelesne povrede, dok su 22 lakše povrijeđene - saopštili su iz policije.
U istom periodu, kako se navodi, službenici saobraćajne policije su, podnijeli 257 prekršajnih prijava, izdali 2.102 prekršajna naloga, privremeno oduzeli 19 pari registarskih oznaka, a isto toliko vozila isključili iz saobraćaja.
- Uhapšeno je106 vozača, 41 vozač zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja, 26 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju, 39 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima - ističe se u saopštenju.
Od ukupnog broja uhapšenih, najviše ih je u Podgorici – 36 vozača, zatim 13 vozača u Kotoru, po pet vozača u Budvi i Danilovgradu, i dva vozača u Bijelom Polju.