Abdić: Govorim u ime građana, a Klinički centar, nažalost, nastupa u svojstvu portparola partija vlasti

 (Foto: DPS)
(Foto: DPS)

Umjesto da se Klinički Centar Crne Gore pozabavi konkretnim problemom na koji sam, zbog odgovornosti koju imam prema građanima i prema pacijentima, ukazao u nadi da će današnji sistem konačno početi da se ponaša odgovorno, te da će se uhvatiti ukoštac sa problemom zvanim liste čekanja, ova ustanova je očigledno počela da debatuje sa mnom iz ugla aktuelne vladajuće politike, što je nedopustivo - kazao je član Predsjedništva Demokratske partije socijalista i poslanik u Skupštini Crne Gore Nermin Abdić.

Nakon što je, kako navodi u saopštenju, završio dugi radni dan u svojoj redovnoj ambulanti, upoznao se sa sadržajem saopštenja Kliničkog centra Crne Gore u kojem se, kako je ocijenio, na krajnje nekorektan način kvalifikuje njegova diskusija iz Skupštine Crne Gore koja se odnosila na to da onkološki pacijenti dugo čekaju na pojedine dijagnostičke procedure.

- Upravo ovakav javni istup najveće zdravstvene ustanove u zemlji, koji zvuči kao saopštenje portparola partija vlasti, narušava povjerenje u instituciju, jer šalje poruku da se KCCG bavi politikom, umjesto da fokus usmjeri na unapređenje usluga koje je dužan da brzo, kvalitetno i efikasno isporučuje građanima - naveo je Abdić.

Ministar zdravlja Vojislav Šimun, kako ističe, niti jednom jedinom riječju nije demantovao porazne informacije koje je naveo da je jednom pacijentu CT pluća zakazan za 3. decembar, drugom CT mozga 14. decembra, trećem CT abdomena 17. decembra, a četvrtom CT pluća 29. decembra.

- Te da je jedna moja prijateljica otišla u maju na pregled na Cetinje i obavijestila me da nema termina za ispitivanje koštane gustine, da je čovjek iz Budve pitao šta je kapilaroskopija, jer nema termina i da mi je jedna Budvanka saopštila da već šest mjeseci ne radi dijaliza. Ali se zato danas, sa tri dana zakašnjenja, u danu kad sam pregledao na desetine pacijenata, i time dao konkretan doprinos smanjenju listi čekanja, javio KCCG da objasni kako sam ja “narodski ljekar”, misleći valjda da će me time na neki način uniziti - rekao je Abdić.

Cijeli svoj život i karijeru je, kako je naglasio, posvetio ljudima i njihovom zdravlju. 

- Nastaviću da pomažem svakom čovjeku koji mi se obrati. Nikada neću sebi dozvoliti da prokockam povjerenje ljudi u mene kao čovjeka i kao ljekara, niti ću dopustiti da ijedan čovjek, koji mi se obrati, pati zbog nefunkcionalnosti današnjeg zdravstvenog sistema – to neka bude jasno menadžmentu KCCG, koji se krije iza ovog saopštenja - naveo je Abdić.

Dodaje da, bez obzira i na ovakve jeftine pritiske kojima očigledno aktuelni menadžment pokušava da ih disciplinuje tako da ćute o negativnim stvarima u sistemu, nastaviće da ukazuje na sve loše prakse u crnogorskom zdravstvu.

- Tek nakon što mapiramo te slabe tačke i nakon što počnemo da ih saniramo, počećemo da suzbijamo aktivni kolaps u sistemu zdravstvene zaštite usljed kojeg ispaštaju samo i isključivo građani Crne Gore - zaključio je Abdić.

Programska šema

20:00 21:00
NA KRAJU DANAEMISIJA
21:00 22:00
BAHAR 1SERIJA
22:00 23:00
SJENKEEMISIJA
23:00 00:00
E GLAMEMISIJA
00:00 02:00
BUDILNIKEMISIJA
02:00 04:00
SREĆAN DANEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.