Laković o pristupanju Evropskom savezu: ''Pričali smo, zanimljivo je, vidjećemo''

Nezavisni poslanik u Skupštini Crne Gore Miodrag Laković saopštio je kako je razgovarao sa predstavnicima Evropskog saveza o potencijalnoj saradnji.
On je, kako prenose Vijesti, razgovor obavio prije dvadesetak dana i tom prilikom su mu iz ES predstavili ideju njihove platforme.
- Koncept je svakako zanimljiv, međutim, tom prilikom nijesmo konkretno pričali o modalitetima potencijalne saradnje- naglasio je Laković.
Laković je dodao kako bi uoči izbora sljedeće godine u što većoj mjeri trebalo ojačati građanski blok i ne dozvoliti rasipanje "građanskih glasova".
- Pod građanskim blokom mislim na one političke subjekte i pojedince koji beskompromisno štite crnogorske državne interese, njen građanski karakter, poštuju Ustav, promovišu kredibilno članstvo u NATO savezu, evropske integracije, vladavinu prava i ekonomski prosperitet građana- pojasnio je Laković.
Laković je ocijenio da su pojedini politički subjekti djelimično odustali od tih principa tako što su “trgovali” partikularnim interesima, često i s partijama kojima građanske vrijednosti nisu na prvom mjestu.
Podsjetimo, Evropskom savezu, kojeg su osnovali Socijaldemokrate, Socijaldemokratska partija i Liberalna partija, prošle sedmice pristupili su i Stranka evropskog progresa, Bošnjački demokratski pokret i Pokret za Tuzi.