Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na teritoriju Kosova

Nova srpska demokratija (NSD) saopštila je da je danas predsjedniku opštine Nikšić i potpredsjedniku stranke Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na Kosovo, ocjenjujući taj potez kao nastavak, kako navode, „antisrpske politike“ prištinskih vlasti.
U saopštenju se navodi da su vlasti u Prištini, na čelu sa Aljbinom Kurtijem, ovim činom, kako tvrde u NSD-u, ponovo pokazale politički pristup koji doprinosi destabilizaciji regiona.
– Prištinske vlasti, na čelu sa odlazećim političarem Aljbinom Kurtijem, kojeg brojne međunarodne adrese danas vide kao ključni faktor nestabilnosti na prostoru Zapadnog Balkana, još jednom su potvrdile svoju jasnu antisrpsku politiku – navodi se u saopštenju.
Iz NSD-a ističu da dodatnu težinu ovom potezu daje činjenica da je Kovačević bio pozvan da, u svojstvu predsjednika opštine Nikšić, prisustvuje Vidovdanskom parastosu na Gazimestanu.
– Još veću sjenku na ovu zabranu baca činjenica da su njome Kovačeviću povrijeđena vjerska prava – navodi se dalje.
NSD poručuje da će nastaviti da, kako ističu, „svom snagom pomaže srpski narod na Kosovu“, te da im za to, kako navode, nijesu potrebne nikakve rezolucije, već djela koja, kako tvrde, potvrđuju njihovu posvećenost.
– Ovakvi jednostrani potezi kojima se narušavaju elementarna ljudska i vjerska prava predstavljaju pokušaj destabilizacije odnosa srpskog i albanskog naroda u Crnoj Gori – navodi se u saopštenju.
U NSD-u tvrde i da je Crna Gora okrenuta zajedničkoj evropskoj budućnosti, dok, kako navode, „samovolja prištinskih vlasti“ doprinosi nestabilnosti na prostoru Zapadnog Balkana.