Tvrde da je plovio pod lažnom zastavom Istočnog Timora

Amerikanci zaplijenili još jedan tanker u Karipskom moru

 (Foto: Tanjug/ AP/ ©2025 Vantor/ Ilustracija)
(Foto: Tanjug/ AP/ ©2025 Vantor/ Ilustracija)

Američke vlasti su danas saopštile da su u Karipskom moru zaplijenile tanker „Olina“, što je peti brod koji je zauzet u akciji Vašingtona čiji je cilj ograničavanje izvoza nafte iz Venecuele.

Tvrde da je „Olina“ plovila pod lažnom zastavom Istočnog Timora, javlja Rojters.

Američka vojska je saopštila da su marinci sa nosača aviona „Džerald Ford“ zauzeli „Olinu“ „bez incidenata“, čime je upućena jasna poruka: „Nema sigurnog utočišta za kriminalce“.

Programska šema

15:00 15:05
INFOINFORMATIVA
15:05 16:00
E GLAMEMISIJA
16:00 17:00
E UŽIVOEMISIJA
17:00 17:05
INFOINFORMATIVA
17:05 18:00
E UŽIVOEMISIJA
18:00 19:00
GRAĐANSKI UGAOEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.