U Guči curio amonijak, četiri osobe hospitalizovane

Ilustracija (Foto: Shutterstock)
Ilustracija (Foto: Shutterstock)

U Guči, u centralnoj Srbiji, sinoć je iz hladnjače iscurio amonijak, nakon čega su četiri osobe hospitalizovane, saopštilo je srpsko Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

To se dogodilo u noći između subote i nedjelje, 50 minuta nakon ponoći, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Kako se navodi u saopštenju MUP-a, po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mjesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mjere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu.

Evakuisano je sedam osoba evakuisano, od kojih su četiri primljene u bolnicu u Čačku.

Intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je jutros u šest sati i 55 minuta.

Amonijak (NH3) je industrijska hemikalija sa širokom primjenom u različitim oblastima. 

Simptomi trovanja amonijakom mogu uključivati kašalj, bol u grudima, kratak dah i iritaciju očiju.

U teškim slučajevima, trovanje amonijakom može dovesti do respiratorne insuficijencije, kome, pa čak i smrti.

Programska šema

14:00 15:00
NE PRIČAM TI O TOMEEMISIJA
15:00 16:00
BAHAR 1SERIJA
16:00 17:00
BAHAR 1SERIJA
17:00 19:00
VIKEND POPODNEEMISIJA
19:00 19:30
24 SATAINFORMATIVA
19:30 20:00
MUZIČKI MIXEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.