Čapuni o Mandićevoj izjavi: Nisam stekao utisak da neko s Kosova želi da poremeti odnose srpskih i albanskih političara u Crnoj Gori

Nisam stekao utisak da je neko iz Republike Kosovo želio da poremeti odnose u Crnoj Gori, kazao je poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni.
On se izjasnio na jučerašnje stavove Predsjednika Skupštine Crne Gore, Andrije Mandića.
- Kao poslanik Albanske alijanse nisam stekao utisak da je neko iz Republike Kosovo želio da poremeti odnose u Crnoj Gori. Naprotiv, moje razumijevanje je da su nadležni organi Kosova procijenili da postoje bezbjednosni razlozi za preventivno djelovanje u odnosu na konkretne osobe - poručio je Čapuni.
Prema njegovim riječima, "da li je ta procjena bila ispravna ili ne, o tome se može raspravljati, ali to je pitanje odluke institucija jedne suverene države."
- Kosovo je pokazalo da djeluje kroz svoje institucije i u okviru svojih nadležnosti. Kao što očekujemo da svi poštuju odluke institucija Crne Gore, tako treba poštovati i pravo drugih država da donose odluke u skladu sa svojim zakonima - zaključuje on.