U Francuskoj potvrđen prvi slučaj ebole

Francuska je prijavila prvi slučaj ebole nakon što je utvrđeno da je ljekar, koji se vratio iz Demokratske Republike Kongo (DR Kongo), pozitivan na virus.
Francusko Ministarstvo zdravlja saopštilo je da se ljekar vratio sa humanitarne misije, javlja Skaj Njuz.
- Pacijent je stavljen u izolaciju, a nadležne službe prate i identifikuju sve osobe koje su bile u kontaktu s njim- navelo je Ministarstvo, dodajući da je rizik za širu evropsku populaciju nizak.
Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), epidemija ebole u DR Kongu, kojom je zaraženo više od hiljadu ljudi, a preminulo najmanje 267, zabilježila je najveći broj potvrđenih slučajeva tokom prvog mjeseca od izbijanja bolesti u poređenju sa svim prethodnim epidemijama, prenosi N1.