Amerika ponovo napala Iran

Američke vojne snage izvele su vazdušne udare na ciljeve u Iranu kao odgovor na napad na trgovački brod u Hormuškom moreuzu koji se dogodio dan ranije. Iz Središnjeg zapovjedništva SAD-a (CENTCOM) poručili su da je riječ o snažnoj reakciji na iransku agresiju, prenosi Index.hr.
Američki avioni gađali su skladišta projektila i bespilotnih letjelica te obalske radarske stanice iranskih snaga. Udari su uslijedili nakon što je Iran juče napao teretni brod M/V Ever Lovely dronom kamikazom. Brod, koji plovi pod singapurskom zastavom, pogođen je pri izlasku iz Hormuškog moreuza, uz obalu Omana.