SAD ponovo bombardovale Iran, Tramp poručio da će „možda doći trenutak kada više neće moći da budu razumni“

Sjedinjene Američke Države (SAD) drugi su dan zaredom bombardovale ciljeve u Iranu što je, kako navode, odgovor na iranski napad na tanker s naftom u Hormuškom moreuzu.
- Američki avioni upravo su napali iranska skladišta projektila i dronova te radarske stanice zbog novog iranskog kršenja sporazuma o prekidu vatre - napisao je američki predsjednik Donald Tramp na društvenoj mreži Truth Social.
S druge strane, Iran je optužio Sjedinjene Američke Države da su isključivi krivac za prekid primirja. Iranski mediji su izvijestili o nekoliko eksplozija u regijama Sirik i Kešm na jugu zemlje, piše Index.
- Možda će doći trenutak kada više nećemo niti moći niti htjeti biti razumni. Tada ćemo biti prisiljeni vojno dovršiti posao koji smo vrlo uspješno započeli. Bude li se to ikada dogodilo onda Islamska Republika Iran više sigurno neće postojati - dodao je Tramp u objavi.
Iran napao američke baze u Kuvajtu i Bahreinu
Iranska mornarica i vazdušne snage pokrenuli su zajednički napad, u kojem su bili uključeni i dronovi, na Kuvajt i Bahrein kao odgovor na američke napade nekoliko sati ranije, saopštili su iranski mediji.
Iranski Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) je tome dodao da će u budućnosti reagovati još odlučnije ukoliko se prekrše sklopljeni sporazumi te da će svaka neprijateljska agresija dobiti žestoki odgovor.
- Američke baze u regiji mogle bi doživjeti pakao ovih dana - poručio je iranski Korpus islamske revolucionarne garde.
Iranske udare na Kuvajt i Bahrein potvrdio je Rojtersu neimenovani američki izvor navodeći da se "situacija još razvija". Dodao je da nema prijavljenih američkih žrtava ili veće štete na američkim objektima na Bliskom istoku.