Zemlja magaraca

27.06.
13:54h
Nazvao sam poslanika Zirojevića.
Broj mi je dao zajednički prijatelj.
Zašto je važno, ma koliko glupo bilo - otkud mi broj. Nije meni, ni poslaniku. Biće važno Demokratama. Mogu sada uprkos mojoj opaski otkud mi broj, da razviju teoriju koja će da glasi: Aooooo, to je to. Sa advokatom mafije, neuspješnim i poluobrazovanim, katastrofalnim advokatom kako reče Abazović, vrlo opasnim - on je na vezi.
Aoooo, što mu javlja važne podatke sa Odbora za bezbjednost.
Zirojeviću, praštaj što te volens - nolens, ubacih u ralje vaspitanih, inteligentnih, obrazovanih i obzirnih ljudi, koji čine čast Spajketovoj Vladi.
I Satleru.
Dakle, nazvao sam ga, predstavio se, ističući da sam punomoćnik Master inženjeringa, moleći ga da mi, ukoliko hoće, dostavi svu dokumentaciju oko kupovine stana da bih je uporedio sa onom u koju sam imao uvid.
Sve se poklapa.
I predugovor. I ugovor.
I garaža plaćena.
I normirana cijena od 2100 eura u periodu kada je cijena bila 1900 eura. Što znači da nijesu imali sentimenta prema poslaniku.
I novac od kredita sa Erste banke završio na računu firme u CKB.
I to Zirojevića nije spasilo.
Oslovljen je tuđim nadimkom i nazvan imenom jedne simpatične domaće životinje.
Nijesu badava po Crnoj Gori pjevali "Crna Goro, zemljo magaraca, Dalmacijo koza i ovaca".
Ostane to nekijema.
I završi u Parlamentu.
Iz usta ministra.
Ne treba zamjeriti ljudima, pa i kad vode državu.
Samo da se naviknemo, uz pomoć Spajketovog konstituenta vlasti.
Biće malo neobično. Za početak, izgleda, to ne čudi više nikoga.
A čim ljude prestanu da čude narativi pojedinih - tu počinje prezir.
Dakle, naučili smo.
Da se politički protivnici nazivaju magarcima.
Advokati - gumarima i mafijašima.
Da neki neće gledati bijeloga dana i da iskoriste prije nego pođu u zaborav ovo malo ljetnjeg sunca, da im duša lakše ispadne uprkos određenoj količini vitamina D.
Da je onu sirotu ženu kojoj su na Cetinju ubijeni unuci i dijete organizovao da protestuje ispred MUP-a Aco Mijajlović.
Da će pesnica u lice da radi.
Još kada se presele u EU parlament, pa ostali parlamentarci naviknu, da za svaki slučaj ulaze sa šlemovima na glavi.
P.S: Da Abazović nije počasni građanin Njujorka i on bi isto. Ovako, potrošio je mandat na Bemax i Ranka.
Zbog čega je postao počasni doktor nekog univerziteta u Švajcarskoj.
A Bemax nikad bolji.
Kud ćeš bolje.
P.S. 1: Spas je u nemilosrdnoj rutini. Moramo živjeti kao da se ništa ružno ne dešava.
Ako padnemo u iskušenje da povjerujemo, u izuzetnost situacije, uskoro ćemo vjerovati i u njenu nesavladivost i propašćemo.
Pekić - "Bjesnilo".